Wytrwałość w dążeniu do celu
O Klubie Karate Kyokushin SEIKEN
Białostocki Klub Karate Kyokushin SEIKEN
Karate Kyokushin to styl, którego głównym celem jest dążenie do doskonałości, pod względem fizycznym, psychicznym i duchowym. Jest to styl kontaktowy, wymagający od ćwiczących dyscypliny, szacunku do innych i motywacji do pokonywania swoich słabości. Jego twórcą był nieżyjący już dziś wielki mistrz Masutatsu Oyama.
Białostocki Klub Karate Kyokushin „SEIKEN” swoją działalność rozpoczął w 2023r. Założenie klubu było efektem przemian strukturalnych, które nastąpiły w białostockim środowisku Kyokushin oraz wielu lat doświadczeń w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Korzenie pracy w krzewieniu zasad karate wśród białostoczan sięgają jednak daleko wstecz do lat siedemdziesiątych XX wieku poczynając od ogniska TKKF Rywal, TKKF Hetman, Białostocki Klub Karate Kyokushinkai poprzez Sport Klub Karate Kyokushin i Białostocki Klub Karate Kyokushin Kanku.
Założycielem, prezesem i trenerem klubu jest Shihan Michał Puczko posiadający kwalifikacje trenera II klasy oraz stopień mistrzowski 5 DAN.
Klub jest członkiem Podlaskiego Okręgowego Związku Karate oraz Polskiego Związku Karate i zrzesza członków we wszystkich grupach wiekowych.
Treningi odbywają się w wyspecjalizowanych do treningu sztuk walki, znajdujących się w Białostockim Ośrodku Wschodnich Sztuk Walki salach oraz współpracujących z klubem szkołach. Prowadzone są w zależności od wieku i stopnia zaawansowania przez wykwalifikowanych instruktorów:
– Shihan Michał Puczko 5 dan
– Sensei Andrzej Czołpiński 3 dan
Białostocki Klub Karate Kyokushin „SEIKEN” wychodzi na wprost oczekiwaniom aktywnych rodzin gdzie oprócz dzieci w zajęciach mogą uczestniczyć również ich rodzice.
W okresie letnim i zimowym członkowie klubu mają możliwość uczestnictwa w organizowanych obozach szkoleniowych, wypoczynkowych i imprezach integracyjnych.
Dwa razy do roku odbywają się też egzaminy techniczne na wyższe stopienie wtajemniczenia.
Zawodnicy biorą też udział w rywalizacji sportowej zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Wykazują się na tym gruncie dużymi sukcesami.
Klub uczestniczy też w wielu pokazach promując przy tym zdrowy tryb życia, walkę z nałogami i wychowanie przez sport.
Wyżej wymieniona działalność i sukcesy naszego klubu są możliwe dzięki znaczącej pomocy wielu wspaniałych osób, których nie sposób wymienić w tak krótkim czasie a którym należą się serdeczne podziękowania.
Instruktorzy Klubu SEIKEN
Michał Puczko
Prezes, trener, 5DAN
Michał Puczko – mistrz 5 DAN, absolwent wyższej uczelni technicznej, instruktor II klasy karate kyokushin, międzynarodowy sędzia, posiadający 47-letnie doświadczenie w karate kyokushin. W 1998 roku założył klub BKKK „KANKU”, którego był prezesem do 2017 roku (w 2023 roku zakończył współpracę z tym klubem). Jest również współzałożycielem Podlaskiego Okręgowego Związku Karate (POZK) z 2000 roku oraz jego byłym prezesem. W 2023 roku założył klub BKKK „SEIKEN”, którego jest obecnym prezesem. Jest wychowawcą wielu zawodników odnoszących sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Dwukrotnie został nagrodzony za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej – w latach 2002 i 2003 przez ówczesną Minister Edukacji Narodowej i Sportu, Panią Krystynę Łybacką. Ponadto został uhonorowany pucharem XXX-lecia za wybitne zasługi w promocji Karate Kyokushin przez Polską Organizację Kyokushin (Warszawa, 30 marca 2003 roku) oraz medalem przez Polski Związek Karate (Świnoujście, 3 czerwca 2023 roku). Obecnie pełni funkcję głównego trenera w klubie BKKK „SEIKEN”.
Andrzej Czołpiński
Trener, 3DAN
a.czolpinski@seiken.pl
Andrzej Czołpiński – stopień mistrzowski 3 DAN. Absolwent uczelni wyższej wychowania fizycznego. Dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego w białostockich szkołach. Wieloletni instruktor Karate Kyokushin, samoobrony, gimnastyki i sportów siłowych.
Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Mistrzostw Świata. Swą przygodę z karate Kyokushin rozpoczął w 1985 roku. Doceniony przez środowisko pasjonatów sportu i zgłoszony w 2021 roku do plebiscytu Gazety Współczesnej i Kuriera Podlaskiego na zawodnika dekady gdzie zajął 1 miejsce w Białymstoku i 2 w województwie.
Przez wiele lat do 2023r. pełnił funkcję wice-prezesa w BKKK „KANKU”. Jego pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą.
Obecnie jest trenerem w BKKK „SEIKEN”, propagatorem sportu a szczególnie sztuk walki i wychowawcą wielu zawodników podążających drogą karate zarówno na zawodach sportowych jak też i na codzień.
Dariusz Hajdukiewicz
Trener wspomagający, 1DAN
Dariusz Hajdukiewicz – Przygodę z karate Kyokushin rozpoczął w latach 90. Na pierwsze treningi poszedł razem z kolegami z klasy. Jak sie później okazało, karate stało się jego pasją. Natomiast wielu jego kolegów z którymi zaczynał treningi nie wytrzymało trudów ćwiczeń i zrezygnowało z kontynuowania nauki tej wspaniałej sztuki walki. Dzięki karate poznał swą żonę, która w tym czasie również uczęszczała na zajęcia. Swą pasję do dziś kontynuuje razem z dwójką swoich synów. Obecnie posiada stopień mistrzowski 1 dan i w dalszym ciągu podąża wybraną drogą doskonaląc swoje umiejętności. Swą osobą inspiruje i przekazuje wiedzę nowym adeptom karate Kyokushin wspomagając prowadzenie treningów w Białostockim Klubie Karate Kyokushin „SEIKEN”.
Andrzej Larkowski
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Bartosz Leśniak
Trener wspomagający, 2kyu
Bartosz Leśniak – absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie w Białymstoku gdzie w 2020 roku uzyskał dyplom magistra nauk prawnych. Karate to jego pasja z którą jest związany od 7 roku życia. Początkowo był to styl goyu-ryu. W wieku 12 lat poznał karate kyokushin w którym odnalazł swą dalszą drogę. Ten styl jak twierdzi polubił od razu za jego uniwersalność, większy arsenał technik uderzeniowych, wolną walkę, bez zatrzymywania jej za każde przepuszczone uderzenie. Walka w kyokushin jest jak szachy w przyspieszonym wydaniu. Inaczej niż w tradycyjnych stylach karate, gdzie filozofia walki polega na wyprzedzeniu i jednym uderzeniu. Obecnie podąża wybraną drogą w barwach Białostockiego Klubu Karate Kyokushin „SEIKEN”.
Dojo Klubu SEIKEN
Trening w Dojo – Droga Doskonałości
Trening w dojo to nie tylko fizyczne ćwiczenia, ale również duchowa podróż. To tutaj praktykanci rozwijają umiejętności, uczą się technik, doskonalą kondycję fizyczną, ale także kształtują charakter i ducha walki. Dojo staje się miejscem, gdzie praktykanci kroczą ścieżką doskonałości.
Rola Sensei – Przewodnik Duchowy
W dojo, rola sensei (mistrza) jest niezwykle ważna. To sensei nie tylko przekazuje techniki walki, ale także filozofię sztuk walki. Jest jak przewodnik duchowy, kształtując uczniów nie tylko jako praktyków sztuki walki, ale również jako jednostki rozwijające się na wielu płaszczyznach.
Sala I
Co to jest DOJO?
Dojo to święte miejsce, gdzie praktykowane są sztuki walki, a jednocześnie stanowi symboliczną przestrzeń dla rozwoju ducha i charakteru. Pochodzące z języka japońskiego słowo „dojo” dosłownie oznacza „miejsce drogi” lub „miejsce duchowej drogi”. To więcej niż tylko sala treningowa; to sanktuarium dla praktykujących sztuki walki.
Dojo to nie tylko fizyczna przestrzeń, ale także symboliczny obszar, w którym praktykanci oddają się treningowi z głębokim szacunkiem i skupieniem. Wejście do dojou poprzedza często ukłon, co symbolizuje respekt dla miejsca, mistrza i samej sztuki.
Sala II
Przysięga DOJO
Będziemy ćwiczyć nasze serca i ciała dla osiągnięcia pewnego, niewzruszonego ducha.
Będziemy dążyć do prawdziwego opanowania sztuki karate, aby kiedyś nasze ciało i zmysły stały się doskonałe.
Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności.
Będziemy spoglądać w górę ku prawdziwej mądrości i sile porzucając inne pragnienia.
Będziemy wierni naszym ideałom i nigdy nie zapomnimy o cnocie pokory.
Przez całe nasze życie poprzez dyscyplinę karate, dążyć będziemy do poznania prawdziwego znaczenia drogi,którą obraliśmy.
Nie będziemy stosować ani rozpowszechniać sztuki karate poza Dojo.
Nasi sponsorzy


